Bugun...Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Bugün Hizmete Açıldı!

Başakşehir Şehir Hastanesi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Burası sağlık turizminde Türkiye’nin marka eserlerinden biri olacak. Milletimizle beraber İstanbul Havalimanı ile yakınlığı ile yabancı misafirlerimize de hizmet verecek. Bu şu demektir artık İstanbul uluslararası bir sağlık merkezi haline gelmiştir" dedi. Öte yandan törene video konferans yöntemiyle Japonya Başbakanı Abe de katıldı.

facebook-paylas
Güncelleme: 21-05-2020 23:57:12 Tarih: 21-05-2020 23:43

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Bugün Hizmete Açıldı!

Bir süredir yapımı devam eden Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi bugün düzenlenen bir törenin ardından hizmete açıldı. Tören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşmiş oldu. Japonya Başbakanı Şinzo Abe de törene video konferans yöntemi ile katılarak sürece eşlik etti. Uzun zaman sonra salgın nedeniyle ilk kez bir açılışın gerçekleştirilmesi dikkatlerden kaçmadı. Normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da tören sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Törende salgın nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulduğunun görülmesi de dikkatlerden kaçmadı. Video konferans yöntemi ile törene katılan Japonya başbakanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmekten ve ortak bir çalışma yapmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek memnun olduğunu belirtti. Küresel salgın sorunu nedeniyle İstanbul’u ziyaret ederek açılışa bizzat katılamadığının da altını çizdi.

GÜNLÜK 35 BİN AYAKTA HASTA KAPASİTESİ 

Cumhurbaşkanının açıklamalarından satır başları şöyle;

Japonya Başbakanı Abe’ye açılışa iştirak ettiği için ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bu muhteşem eserin inşasında katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Geçmişte de çok önemli projelere birlikte imza attık. Hastanenin adının iki ülkenin işbirliğine yaraşır bir şekilde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak belirledik. Bugün köklü ve çok boyutlu Türk-Japon dostluğuna yeni bir halka daha ekliyoruz. Bu eser Kovid 19 salgını ile mücadelemizde de kritik bir eser olacaktır. Günlük 35 bin ayakta hasta alınacak. 500 özellikli ameliyat yapılabilecek.

"8 bin 134 araçlık otoparkının yanı sıra 3 helikopter pisti de olan hastanemiz milletimizle beraber İstanbul Havalimanı'na yakınlığıyla yabancı misafirlerimize de hizmet vercektir. Bu şu demektir: Yani artık İstanbul aynı zamanda uluslararası bir sağlık merkezi durumuna gelmiştir. Bunun özellikle başatı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'dir. Öbür tarafta yine Yeşilköy'de hemen pistin yanında malum rahmetli Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'dir. Bir diğeri de Kovid sürecinde rahmetli olan Feriha Öz Hastanesi, o da Sancaktepe' dedir. Bunlar 1005 artı 1005 olmak üzere yataklı iki hastanedir. Bunlar geçici bir sahra hastanesi değildir. Bunları kalıcı özellikte inşa ettik. Bunlar da gerçekten plan, proje noktasında muhteşem hastaneler oldu.

 
Bu haber 217 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI YUKARI