Bugun...Emlak sektörü WEP TAPU uygulamasıyla dijitalleşti

Web Tapu uygulaması da koronavirüs ile mücadele sürecinde hayatımıza giren uygulamalardan birisi oldu. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nce hazırlatılan uygulama ile yapılabilecek işlemleri ve bu zamana kadar yapılan işlemleri inceledik.

facebook-paylas
Güncelleme: 06-05-2020 11:51:34 Tarih: 06-05-2020 11:14

Emlak sektörü WEP TAPU uygulamasıyla dijitalleşti

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü


Korornavirüs salgını kapsamında Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirdiği tedbilerle bu alanda fark oluşturan kurumlardan bir tanesi oldu.  Kurum çok kısa süre içerisinde Web Tapu uygulamasını vatandaşların kullanımına sunarak işlemlerin dijital ortamda yapılmasını sağladı. Peki web tapu uygulaması üzerinden vatandaşlar hangi işlemleri yapabilirler? Web tapu uygulaması büyük ilgi görüyor Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nce uygulamaya alınan web tapu uygulaması vatandaşlara kuruma gitmeye gerek kalmadan birçok işlemi internet üzerinden tamamlama imkanı sağlıyor. 

 

Web Tapu


Web tapu uygulaması üzerinden vatandaşlar Tapu Kadastro Genel Müdürlüklerine gitmeden alt da yer alan işlemlerini kolayca halledebiliyorlar.  Tapu müdürlüğüne gitmeden internetten satış, ipotek, mirasın intikali ve benzeri tüm tapu işlem başvurusunu  yapabilir ve gerekli belgeleri internetten tapu müdürlüğüne gönderebilir. Böylece tapu müdürlüğüne gitmeden işlemler başlatılarak, son aşamaya getirilmiş olur. Web tapu uygulamasıyla; taşınmazlarınız için gerekli yetkiyi verebilirsiniz, Taşınmazlarına beyan belirtmesi koyarak sahtecilik girişimlerine karşı önlem alabilirsiniz.

 

Elektronik Ortam

 

Elektronik ortamda harçlarınızı ödeyebilir, taşınmazlarınızın durumlarını görüntüleyebilirsiniz bunun yanı sıra da çok sayıda işlem için başvuru yapabilirsiniz. Web tapu uygulamasına ilişkin açıklanan son verilerde uygulamanın hayata geçirildiği 18 Mart tarihinden sonraki bir aylık süre içinde uygulama üzerinden 351 bin 652 işlem yapıldığı bildirildi. Bu kısa süre zarfında 102 bin konut satışı internet üzerinden gerçekleştirildiği ifade edildi.
Bu haber 194 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SEKTÖREL HABER Haberleri

YUKARI YUKARI