Bugun...HEDEF İLK ON!

Bahaş Holding Yönetim Kurulu üyesi ve LessMore Proje Pazarlama CEO’su Zeki Kemal Oğuz yaptığı açıklamada Türkiye’nin dünya gayrimenkul pazarı sıralamasında 14. sırada yer aldığını ve önümüzdeki dönemde bu hedefin ilk 10’da yer almak olduğunu belirtti.

facebook-paylas
Güncelleme: 12-01-2021 22:25:23 Tarih: 12-01-2021 21:57

HEDEF İLK ON!

Bahaş Holding Yönetim Kurulu üyesi ve LessMore Proje Pazarlama CEO’su Zeki Kemal Oğuz yaptığı açıklamada Türkiye’nin dünya gayrimenkul pazarı sıralamasında 14. sırada yer aldığını ve önümüzdeki dönemde bu hedefin ilk 10’da yer almak olduğunu belirtti.

 

Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün, yatırımcısına her zaman sağlam ve istikrarlı bir gelir kazandırdığını aktaran Oğuz, Türkiye’deki gayrimenkullerin değer kazanımı ve kira geliri gibi etkenler göz önüne alındığında pek çok Avrupa ülkesine nazaran daha iyi bir konumda bulunduğunu ve  dünya genelinde belirlenen en iyi gayrimenkul pazarı sıralamasında 2020 yılında 14’üncü sırada gösterildiğini aktarırken sözlerine devam etti.

 

Ülkemiz; büyüme hızı, yaşam maliyeti, inovasyon çerçevesinde yaptığı yatırım ve atılımları, sağlık alanındaki başarıları, turizm noktasındaki istikrarı ve 250 bin dolara vatandaşlık teşviki gibi pozitif verileri ile pozitif verileri ile pandemiye rağmen 2020 yılında Yunanistan ve Portekiz gibi ülkeleri geride bırakarak önümüzdeki dönemde dünya pazarındaki ilk 10 hedefine emin adımlarla yaklaşmaktadır.

 

Avrupa’daki metropol tabir edilen şehirlerde gayrimenkul fiyatları ile İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropol şehirlerimizdeki konut fiyatlarını karşılaştıran Oğuz, Londra, Paris, Milano, Berlin gibi  şehirlerde ortalama konut fiyatlarının 500 bin Euro bandında olduğunu aktarırken  ülkemizdeki metropol şehirlerde ortalama konut fiyatlarının, üç kat daha aşağılarda olduğunu ve bununla birlikte sadece büyük şehirler ile sınırlı olmamakla birlikte Türkiye’deki ortalama konut satış fiyatlarının, gelişen inşaat kalitesi ve arz-talep dengesine göre daha da artacağını aktardı.

 

Özellikle İstanbul şehrinin sadece yurtiçinden değil yurtdışından da göç almaya hızla devam ettiğini aktaran Oğuz, bu göç ile birlikte devam eden devlet projelerinin tamamlanması ile birlikte 2 kıta üzerine inşa edilmiş metropol şehirde yepyeni yerleşim bölgeleri ve bunlarla doğru orantılı olarak çok daha kaliteli markalı konut projelerinin inşa edilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

2021 yılında Türkiye’deki gayrimenkul satışlarının özellikle yılın ikinci yarısından itibaren ciro anlamında yeni rekorlara imza atacağını öngördüğünün altını çizen Oğuz, faaliyetlerini Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından uzun yıllardır LessMore Proje olarak Türkiye’de sürdürdüklerini ve bu yıllar içerisinde Türk vatandaşları haricinde yapmış oldukları uluslararası reklamlar ve düzenlemiş oldukları yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlar sayesinde 62 farklı ülkeden binlerce yabancı yatırımcıya satışlar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

 

Uzun yıllar Amerika’da birçok markalı konut projesinin satış ve pazarlama faaliyetlerinde edindikleri tecrübeler ile Türkiye’deki markalı konut projelerini Ortadoğu, Asya, Avrupa ve Amerika’da pazarlayarak ülkeye milyonlarca dolar döviz girdisi sağladıklarını, bu anlamda ülke ekonomisine, tanıtımına büyük katkıda bulunduklarını ve çalıştıkları firmalara modern ve yenilikçi hizmet anlayışı ile kurumsal anlamda da değer kattıklarını aktardı.

 
Bu haber 1016 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI YUKARI