Bugun...İSTİM Projesi Tuzla’nın lojistik depop rojesinin temeli atıldı

İstanbul Tuzla’da Anadolu Yakası’nın en büyük sanayi ve ticaret merkezi olarak yükselecek (İSTİM)’in temeli düzenlenen törenle atıldı. Projede, çeşitli büyüklüklerde 702 dükkan ve 55.000 metrekarelik depo yer alacak. Yakın gelecekte ihtiyaç duyulacak lojistik depo ve işyeri ihtiyacı Tuzla’da geliştirilen İstanbul Sanayi ve Ticaret Merkezi (İSTİM) Projesi ile giderilecek.

facebook-paylas
Tarih: 30-04-2019 12:32

İSTİM Projesi Tuzla’nın lojistik depop rojesinin temeli atıldı

İSTİM Projesi AVM konforunda olacak

76 metrekareden başlayan dükkânlar modüler sistem ile kurgulandığı için istendiği takdirde diğer dükkanlar ile birleştiriliyor ve ihtiyaç duyulduğu kadar büyüklük elde edilebiliyor. Otomotiv sektöründe yer alan yedek parça, kaporta, boya, motor, lastik, akü, nakliyeciler başta olmak üzere bankalar, kafeler, restoranlar ve farklı sektörlerden firmalar da İSTİM’de yer alabilecek.
AVM konforunda hizmet verecek

İSTİM Tuzla’nın E-5 Karayolu’na 400 metrelik cephesi bulunuyor. Otoban ve E-5’ten kolayca ulaşımı bulunan sitede her dükkân için özel olarak tahsis edilmiş yaklaşık 4 araçlık ön kullanım alanı bulunuyor. Dükkânlar 7,80 m net yüksekliğe sahip olup sanayi içerisine TIR kolaylıkla girebiliyor. Sitenin anayolları 10 metre genişliğinde gidiş ve geliş olarak planlandı..

Projede açık ve kapalı olarak yaklaşık 3.000 araçlık otopark mevcuttur. İSTİM Tuzla, 55 bin metrekarelik alanda 12 metrelik yüksekliğindeki depoları ile bölgenin lojistik ihtiyacına katkı sağlayacak. Proje 36 ayda alıcılarına teslim edilecek. Banka kredisi, kefil, ara ödeme olmaksızın firma bünyesinde % 25 peşinat ile 36 ay senetle taksit imkânına sahip bulunuyor.

İSTİM, her sektöre uygun ağır yük taşıma kapasitesine sahip statik yapısı, büyüklüğü ve model proje özelliği ile sanayi ve depolama faaliyetlerine yeni bir anlayış getiriyor.

Üretim ve depolama yapan firmaların tüm ihtiyaçlarını sağlayabilecek bir sanayi ve ticaret kompleksi olarak dikkat çeken İSTİM, 12 metre yüksekliğiyle sanayi ve depolamaya ciddi oranda katkı sağlarken, 4,10 metre yüksekliğindeki endüstriyel kapılarıyla da araçların giriş çıkışlarına hız kazandıracak.

Tırların rahat geçiş ve manevra yapabilmesi amacıyla yolların genişliği optimum olarak tasarlanan İSTİM’de firmalara beklentilerin de ötesinde bir kolaylık sunulacak.

E5’TE, OLMASI GEREKEN YERDE

İstanbul’un yeni ticaret, sanayi ve lojistik merkezi olacak olan İSTİM, firmaların gözdesi Tuzla’da E-5 Karayolu’na sıfır konumda yer alıyor.

Yüksek enerji altyapısı, her sektöre uygun ağır yük taşıma kapasitesi, 7,80 metre kat yükseklikleri, her bağımsız bölümde 4,10 metre yükseliğinde endüstriyel kapı ve 10,50 metre kolon aralıkları olan İSTİM’de firmaların gelişimini destekleyecek birçok üstün özellikler bulunuyor.

Bölgenin en yeni teknolojik, prestijli ve inovatif projesi olan İSTİM, tüm firmaların yaşadığı lojistik, depolama gibi birçok sıkıntısını da sonlandıracak.

BEKİR KILIÇ; “FİRMALAR İÇİN MAKSİMUM VERİM, MAKSİMUM KAZANÇ HEDEFLEDİK”

Üretim ve depolama konusunda yaşanan sıkıntılara kalıcı ve modern çözümler sunduklarını belirten Şirket Ortaklarından Bekir Kılıç; “Mega kentimizin üretim ve depolama ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz projemiz İSTİM, İstanbul’un yeni sanayi ve Ticaret merkezi olarak öne çıkacaktır. E5 Karayoluna sıfır konumda yer alan İSTİM projemizle ticaretin yanı sıra firmaların üretim, depolama ve lojistik ihtiyacına kalıcı çözümler sunuyoruz. Maksimum verim sağlayan son teknoloji ekipmanlarımızla 76 metrekareden 2.000 metrekareye kadar tek katta üretim, depolama ve satış hacmine sahip olan projemiz toplamda 185.000 metrekarelik satılabilir net alana sahip.  Biz bu projeyi geliştirirken maksimum verim hedefledik. Bu sebeple de İSTİM’in her ayrıntısını özenle projelendirdik. Her işyerine tır-kamyon girişi, yüksek enerji altyapısı, geniş kolon aralıklarıyla İSTİM’de firmaların her ihtiyacına karşılık veriyoruz. Proje ayrıca, lokasyonu, yüksek istihdam imkanı, hususi teknik alan ve otoparkları ile firmaların gelişimini destekleyecek üstün özelliklere sahip. Arsa ve KDV dahil toplamda 1,5 milyar liralık bir yatırım tutarıyla projemizi 36 içinde tamamlamayı öngörüyoruz.” dedi.

2017 yılından beri İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği ile geliştirilen proje; Üniversite- İş dünyası ortaklığına güzel bir örnek teşkil etmektedir.

Maksimum verim, maksimum kazanç sloganıyla Tuzla’da E-5 Karayolu’na sıfır konumda yükselen İstanbul’un yeni sanayi ve ticaret üssü İSTİM, yüksek yatırım potansiyeli özelliği ile dikkat çekiyor.

Yüksek enerji altyapısı, her sektöre uygun ağır yük taşıma kapasitesi, yükseklikleri, kolon aralıkları ile İSTİM,firmaların gelişimini destekliyor.

İnşa çalışmaları tüm hızıyla süren proje, Aralık 2021’de hizmet vermeye başlayacak.
Bu haber 587 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TİCARİ PROJELER Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI