Bugun...Pandemi Sürecinde Alışveriş Merkezleri

COVİD 19 pandemi sürecinde gündemden düşmeyen algı operasyonlarına karşı,alınan önlemler konusunda toplumun doğru bilgilendirilmesi ve sürecin doğru yönetilmesi büyük önem arz etmektedir.

facebook-paylas
Güncelleme: 29-08-2020 09:32:31 Tarih: 09-07-2020 21:52

Pandemi Sürecinde Alışveriş Merkezleri

Ülkemizde covid 19 salgınının etkilediği işletmelerin başında alışveriş merkezleri gelmektedir.

Bu süreçte art arda kapatma kararı alan işletmeler ile birlikte süreç öncesi yaşanacak kabusu henüz göremeyen  açılış kararı alan işletmelerin olumsuz raporları sonucu, süreci beklemeye alan işletmeler ile birlikte ciddi bir yara alan alışveriş merkezleri, henüz bu yarayı saramadan en büyük problemin kendileri olduğu algısına karşı mücadeleye girişti.

Bu öyle bir canavardı ki yenmek ve  zihinde yok etmek çok zor idi. Alınan tüm önlem ve tedbirlere rağmen ciddi  ve organize çalışmalar sonucunda bile 80 milyonu ikna etmek gerçekten zor idi.

ALINAN ÖNLEMLER

Genel olarak ele aldığımızda  sosyal hayatımızın vazgeçilmez yapılarından olan alışveriş merkezleri yeniden ve hızlıca normalleşme yolunda adımlar atmaya başladı.

 Sağlık önlemleri ile birlikte yeni kurallar devreye girdi. Covid 19 kapsamında alışveriş merkezleri tüm koşulları ve altyapıyı yeniden gözden geçirmek zorunda kaldı. Güvenli giriş noktaları, mağaza, asansör girişleri, en az 1 metre mesafe ile zeminde işaretlemeler, ateş ölçümü, dezenfektan, maske kullanımı vb..Özellikle bu durum wc,yürüyen merdiven bandları, kapı kolları gibi elle temasın yüksek olduğu lokasyonlarda dikkat çektiğinden hassas olduğu unutulmadı.

Sonuç olarak yaşanan süreç tüm halkımızda olduğu gibi ziyaretçilerimizde dikkat duygusunu uyandırdı.

Avm yönetimi olarak bizlere düşen görevi en iyi şekilde ifa ederek , AVM web sayfası,sosyal medya ,tv  vb organizasyonlarla oluşan olumsuz algıları değerli halkımızın çabalarımızı görmesini ,duymasını sağlamak birinci önceliğimiz.Arzulanan seviyede olmasa da piyasanın ve perakende sektöründeki canlılık sevindirici. Umuyoruz ki çok kısa sürede gerek sosyal gerekse ticari olarak eski güzel günlerimize döneceğiz. Ama önce pandemi sürecindeki hassasiyetlere maksimum seviyede riayet etmeliyiz.

Alışveriş merkezinin ,temizlik standartlarının ve hijyen koşullarının yine ziyaretçilerimizce dikkatlice değerlendirileceğini bilmek ve  buna göre önlem almak gerekmektedir.

 

 

Mehmet Emin ÇOLAK

DOĞUBAYAZIT ALIŞVERİŞ MERKEZİ                                                                                                                                                                      
Genel  Müdür
Bu haber 1462 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI YUKARI